כל מה שצריך לדעת על מודד דירות מוסמך

אם אתם בונים או משפצים בירושלים סביר להניח שאתם זקוקים למודד מוסמך בירושלים והסביבה ואנחנו הכתובת עבורכם! כל מה שאתם צריכים לעשות זה לפנות אלינו עכשיו באמצעות טופס 'יצירת קשר '. 

מה עושה מודד מוסמך?

כל פרויקט בנייה שיוצא לדרך מלווה על ידי מודד מוסמך שיש לו כמה תפקידים חשובים שהוא מבצע מאחורי הקלעים. למעשה עבודת מודד מוסמך נדרשת בכל פרויקט בנייה כמו למשל:

  • בית פרטי
  • בניין דירות
  • תמ״א 38 או פינוי בינוי
  • מבני ציבור

איך זה עובד? עוד לפני שהעבודה יוצאת לדרך קיים שלב מקדים המתבצע על ידי מוסמך מוסמך בירושלים או באזורים אחרים. כדי לבצע את המדידה מגיע מודד מוסמך לדירה בירושלים בשלב הראשוני. המודד משרטט תשריט מדויק כשהמטרה של שלב זה היא לגרום לכך שכאשר האדריכל שאותו בחרנו לפרויקט יגיע אל השטח הוא יוכל לתכנן את הפרויקט בצורה האיכותית והמקצועית ביותר על סמך עבודתו של המודד המוסמך. לכן בשורה התחתונה? עבודת מודד מוסמך הכרחית משום שהיא מהווה את 'אות הפתיחה' של כל פרויקט שיוצא לדרך ואי אפשר בלעדיה.

מדוע עבודת המודד כל כך חשובה? כאן כדאי להזכיר את המושג 'גרמושקה': תוכנית מתאר המוגשת לוועדה לתכנון ובנייה המאפשרת לקבלן הפרויקט לקבל היתר בנייה. מי שבעצם אחראי על הכנת אותה גרמושקה הוא המודד. לכן לאותן מדידות שמבצע המודד בשטח הפרויקט יש חשיבות גדולה בהתקדמות הפרויקט וההצלחה שלו.

מדידת פנים: איך המדידה מסייעת לאדריכל ולמה המדידה שקיבלתם בעירייה לא מספיק טובה?

בדרך כלל מדידה שתקבלו מהעירייה או ממוכר הנכס לא תספיק משום שהיא לא תהיה מספיק מדויקת וגם כך הפורמט שבו היא מתקבלת, לא מאפשר לאדריכל לעשות בה שימוש. תפקידו של המודד המוסמך הוא להביא מדידה מדויקת מן השטח בפורמט מתאים עבור האדריכל. 

ההשלכות של מדידה לא מדויקת הן קריטיות. די בטעות מדידה של כמה סנטימטרים כדי לגרום לכך שבעתיד השכן שלכם עלול לתבוע אתכם בגלל שלטענתו הבנייה קרובה מדי.

למה פרמטר המחיר של מודד מוסמך בירושלים הוא לא הפרט החשוב ביותר?

זקוקים למודד מוסמך? חפשו את המודד המקצועי ביותר משום שמקצועיות במדידה תחסוך לכם לא מעט כסף לטווח ארוך. זאת על פני בחירה מהירה בהצעה הכי נמוכה שאולי תחסוך לכם כרגע כסף אך לטווח ארוך עלולה להתגלות כיקרה יותר.

כללי 'אצבע' שתוכלו לעשות בהם שימוש כאשר אתם מנסים לחשב את עלות המודד לדירה:

* לכל מודד יש את המחירים שלו אך אם המחירים נמוכים באופן משמעותי מן הממוצע יתכן שהדבר מעיד על מודד המציע שירות חלקי או נסמך על שיטות עבודה ישנות.

* הקפידו על בדיקת ההסמכה של המודד זאת משום שאם הדו"ח אינו כולל חתימה של מודד מוסמך הוא אינו קביל מול המדינה או הרשויות.

* לרוב המודדים יש מחירון הכולל מחיר נפרד עבור כל שעת עבודה בשטח או במשרד, כאשר שעת עבודה בשטח בדרך כלל תהיה יקרה יותר. הצורך בשעות משרדיות נובע מכך שלאחר המדידות מתקיים תהליך של עיבוד הנתונים.

מבחינה פורמאלית: מודד מוסמך הוא איש מקצוע שהשלים את לימודיו בתחום, לא משנה אם מדובר במודד שטח, מודד קרקע או מודד בתים הוא צריך להיות בעל הסמכה בתחום לימודי הגאוזדיה. בנוסף דרשו מן המודד להציג רישיון תקף ולעשות שימוש בכלים המתקדמים ביותר תוך מחויבות לסטנדרטים גבוהים. על מנת לצפות ברשימת המודדים המוסמכים בישראל ניתן להיכנס לאתר מרכז מיפוי ישראל (מפ"י).

איך בכל זאת לקבל מחיר טוב יותר עבור שירותי מודד מוסמך? 

כדאי לסגור עיסקה כוללת עבור כל שירותי המדידה הנדרשים לכם. במרבית המקרים כאשר מתבצע פרויקט שיפוצים נרחב או פרויקט בנייה תידרשו ליותר ממדידה אחת. לכן קבלת מחיר מראש עבור כל שירותי המדידה תחסוך לכם במחיר.

אפשרות נוספת שתוביל לחיסכון בעלויות היא היא סגירת עיסקה על הארכת תוקף לתכנית המדידה בלא עלות ככל שהדבר אפשרי. המשמעות היא שגם אם בתוך שישה חודשים לא תשלימו את השימוש בתכנית המדידה, בכל זאת לא תידרשו לשלם כסף.>> להסבר מפורט על תמחור מחירים למודד מוסמך לחצו כאן

הצעה אטרקטיבית היא לא הזולה ביותר, אלא כזו שמשלבת מחיר הוגן עם מקצועיות ללא פשרות. אז אם אתם מחפשים חברת מדידות או מודד מוסמך בירושלים שמשקף ערכים של מקצועיות, אמינות ואחריות. הצטרפו לקהל הלקוחות שלנו הכולל משרדי אדריכלות, מהנדסים, חברות בנייה ויזמים, עורכי דין ועוד המקבלים מאיתנו שירותי מדידה. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להשאיר בטופס את הפרטים שלכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים.

שתף:

עוד פוסטים

איך סיור וירטואלי 360 עוזרת לכם בתהליכי התכנון?

שתכניות אלה אינן מדויקות ולפעמים נעשו שינויים פנימיים בנכס כגון: הזזה או הורדה של קירות, סגירה או יצירת פתחים, שינויים במיקום שקעים ומפסקים חשמליים ועוד ועוד לכן, מדידה מדויקת המוגשת לכם בקובץ המתאים לעבודה מידית עבורכם, הוא הפתרון הנכון לכם 

שלח לנו הודעה

דילוג לתוכן